?> سوالات متداول مشاوره ای
  • ما صادقانه به فرزندان این شهر آموزش می دهیم

در آموزش دروس تخصصی مانند ریاضیات و فیزیک یکی از مـشکلات دانش آموزان آن است که در درک مطالبی که تدریس شده، در هنگام مطالعه در منزل، مشکلات ریز و درشتی پیدا می شود. برای دانش آموزان پی گیرتر، گاهی این موضوع در هنگام بهره گیری از کتب کمک آموزشی ظاهر می شــود. جــمع شــدن ایـن مشکلات ممکن است این حس را ایجاد کند که دانش آموز به کمک نیاز دارد. برای رفع این نیاز، ممکن است اولیای پی گیر به فکر کلاسی موازی با کلاس مدرسه بیفتد. به این ترتیب وقت و هزینه فـراوانی جهــت رفــع اشکال صرف می شود که اغلب به نتیجه دلخواه نیز نمی انجامد.

برای رفع این مشکل، دبیرستان یکان به طور اختصاصی مبادرت به برگزاری کــلاس هــایی تـحت عــنــوان«بازخوان» نموده است. که چند سال است با موفقیت نسبی برگزار شده است.

این کلاس ها در دو درس ریاضیات و فیزیک طبق برنامه ای که در کلاس ها به اطلاع دانش آموزان رسیده، برگزار می شود. و هدف آن است که تا زمانی که دانش آموز مشکل اساسی در درک مفاهیم نداشته باشد، آن را برطرف نماید، و نیاز به کلاس های خارج از مدرسه، منتفی شود.

 

بخش مشاوره ی دبیرستان یکان دربرگیرنده ی مشاوره ی

روزمره، مشاوران درسی، مشاوره ی خصوصی و ... می باشد.

حداقل 6 الی 7 مشاور در طول هفته در دبیرستان حاضر می باشند.

دانش آموز در طول سال تحصیلی تحت نظر حداقل یکی از

مشاوران مدرسه قرار می گیرد.

اطلاعات مربوط به مشاوره ی دانش آموزان به طور خلاصه بعد از

هر جلسه مراجعه توسط مشاور در قسمت مشاوره ی

کارنامه ی روزانه سایت قرار می گیرد.سوالات متداول مشاوره ای

 

 

 

سوال: ساعات مطالعه ی دروس عمومی و اختصاصی در طول هفته به چه صورتی است و نگرانم درس های خوانده نشده را نتوانم بخوانم و ناتمام بماند. چه کاری باید انجام دهم؟

 

پاسخ: ساعات مطالعه ی دروس عمومی را به بازه های کوتاه ولی مداوم تقسیم نمائید. به عنوان مثال هر شب نیم ساعت عربی و نیم ساعت زبان انگلیسی مطالعه کنید. توازن در مطالعه را رعایت کنید؛ بدین ترتیب که تا قبل از ایام نوروز، ساعات مطالعه ی خود را به سه قسمت تقسیم کرده و با توجه به اهمیت دروس اختصاصی، دو قسمت آن را به مطالعه ی این دروس و یک قسمت باقی مانده را به مطالعه ی دروس عمومی اختصاص دهید. نگران تمام نشدن درسها نباشید؛ به خاطر داشته باشید که ایستگاه های جبرانی مثل ایام امتحانات ترم اول و دوران طلایی نوروز برای مرور مطالب خوانده نشده وجود دارد.

 

مهندس علیرضا مرادی مشاور دبیرستان یکان

 

 

یکان در یک نگاه

دبیرستان غیر دولتی دخترانه یکان توسط گروه آموزشی روشن در سال 1390 فعالیت خود را آغاز کرده است . جذب دانش آموز در این دبیرستان از بین دانش آموزان مستعد و متعهد استان می باشد .از ویژگی  بارز مرکز دبیران متخصص و با تجربه ای هستند که سال هاست در شهر رشت صادقانه تدریس می کنند . الگوی کلی دبیرستان بر اساس نظم،اخلاق و درس است.

تماس با ما

آدرس:

رشت، گلسار، سه راه گلایل، روبه روی بانک گردشگری

شماره های تماس:

33759097 013  و  33726242 013

ایمیل:

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ورود به پرتال

 
نام کاربری:

 رمز عبور:   

تصویر تصادفی

20.jpg

سایت های مرتبط

حاضرین در سایت

ما 444 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

اپلیکیشن یکان